Add a cover

General information  

  • Genres : Comedy
  • Languages : French
  • Year of production : 1967
  • Cinema release date : 11/10/1967
  • Duration : 1h25'

Links  

Release info  

  • Wednesday 11 October 1967
    Rating : ---
    Quantity : ---

Tags  

Alias  

Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Oscar (1967)

Oskar

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :   Production countries :  

  Summary  

Film przedstawia jeden, bardzo zwariowany dzień z życia dyrektora firmy, Bertranda Barniera i jego rodziny. Gdy do drzwi przedsiębiorcy wczesnym rankiem puka jeden z jego pracowników, Christian Martin , nic jeszcze nie zapowiada jak fatalna okaże się ta doba. Młody chłopak zastaje szefa ubranego w piżamę i prosi o podwyżkę, gdyż wkrótce planuje wziąć ślub. Przy okazji oznajmia, że oszukał firmę na 60 mln franków. Barnier z trudem przełyka śniadanie i chce natychmiast wyrzucić podstępnego pracownika. Jednak ten grozi mu ujawnieniem ksiąg finansowych firmy.

Gdy Martin uzyskuje obietnicę awansu i większych pieniędzy, prosi Barniera o rękę jego własnej córki. Szok ojca jest ogromny, gdyż wcześniej o niczym nie wiedział. Oszołomiony Barnier z trudem znosi poranne wieści, kiedy okazuje się, że doszło do pomyłki. Chłopak miał bowiem na myśli zupełnie inną dziewczynę, niejaką Jacquelline, która oględnie wyznała mu, że jest córką Barniera.

Tymczasem prawdziwa córka, Colette, zakochana w kierowcy ojca, Oskarze, oznajmia, że jest z nim w ciąży. Problem pojawia się, gdy ojciec wyjawia, że właśnie zwolnił Oskara, a ten wyjechał z ekspedycją na biegun polarny. Barnier nie wie co począć. Czy zmusić do ślubu ze swoją córką porannego gościa, czy czekać na powrót kierowcy Oskara, czy może wydać ją za swojego tępego masażystę. Dochodzi do zbiegu wielu zabawnych sytuacji. A gdy walizki wypełnione po brzegi pieniędzmi mieszają się z bagażami z damską bielizną Barnier traci rozum... Finał okazuje się zaskakujący dla wszystkich, dla samego Barniera, dla jego rodziny i dla widzów.

  Detailed    

  Places of action    

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Oscar (film)", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.