Add a cover

General information  

Links  

Release info  

  • Wednesday 30 January 2002
    Rating : ---
    Quantity : ---

Tags  

Alias  

  • Asterix & Obelix: Mission Cleopatra (Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre)
  • Asterix e Obelix - Missão Cleópatra
  • Astérix și Obélix: Misiune Cleopatra

Ratings

Rating:

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre (2002)

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :   Production countries :  

  Summary  

Jest rok 52 przed narodzeniem Chrystusa. Prawie cała Galia (z wyjątkiem jednej osady uparcie stawiającej opór najeźdźcom) jest podbita przez Rzym. Pod jarzmem Imperium Rzymskiego znajduje się również Egipt, rządzony przez piękną Kleopatrę .

Władczyni Egiptu, urażona sarkazmem Juliusza Cezara , proponuje mu zakład: jeśli jej lud, potomkowie faraonów, w ciągu 3 miesięcy wybudują Cezarowi wspaniały pałac, on publicznie przyzna, że naród egipski jest najpotężniejszy na świecie. Do wykonania tego trudnego zadania Kleopatra zatrudnia Numernabisa – tryskającego energią architekta o dość awangardowym podejściu do budownictwa. Jeśli mu się powiedzie – piękna królowa obsypie go złotem, jeśli nie – rzuci go na pożarcie krokodylom.

Bliski załamania Numernabis zwraca się o pomoc do galijskiego Druida Panoramiksa , w nadziei, że uda mu się zdobyć choć odrobinę dodającego siły napoju magicznego. Panoramix, wraz z Asteriksem , Obeliksem i pieskiem Idefiksem wyruszają do Egiptu by pomóc Numernabisowi.

Osiągnięcie celu utrudniają im złośliwe intrygi Marnypopisa – nadwornego architekta Kleopatry, nie mogącego pogodzić się z tym, że to nie jemu zlecono budowę pałacu. Trawiony zawiścią postanawia użyć całej swej złowrogiej mocy, by się zemścić. Zadania nie ułatwiają również armie Cezara, prowadzone przez groźnego Gajusza Ceplusa .

  Detailed    

  Places of action    

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Astérix et Obélix : Mission Cléopâtre", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.