Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Michael C. Hall (1971)

Michael Carlyle Hall

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :  

  Summary  

Michael C. Hall - amerykański aktor, zdobywca Złotego Globu i nominowany do nagrody Emmy. Najlepiej znany ze swej roli Davida Fishera w serialu HBO Sześć stóp pod ziemią i tytułowej roli w serialu stacji Showtime pt. Dexter.

Za rolę w serialu Sześć stóp pod ziemią uzyskał w 2002 nominację do nagrody Emmy , a w 2007, 2008 i 2009 za tytułową rolę w Dexterze nominację do Złotego Globu. Nagrodę Złotego Globu otrzymał za rok 2009.

  Biography  

Urodził się w Raleigh w Karolinie Północnej. Był jedynakiem (siostra zmarła przed jego urodzeniem). Ojciec Halla zmarł na raka, gdy ten miał 11 lat.

W 1993 ukończył Earlham College w Richmond w Indianie. W 1996 roku uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych na Uniwersytecie Nowojorskim.

Karierę aktorską rozpoczynał od teatru. Występował w teatrach off-Broadway m.in. w New York Public Theater, New York Shakespeare Festival i Manhattan Theatre Club. W 1999 roku reżyser Sam Mendes zaangażował aktora do roli Emcee w musicalu Kabaret, pierwszej roli na Broadwayu. W 2003 roku Hall koncertował z musicalem Chicago jako Billy Flynn. Dwa lata później powrócił do teatru off-Broadway tytułową rolą w spektaklu Mr. Marmalade.

Sam Mendes polecił Halla do roli Davida Fishera, kiedy Alan Ball rozpoczął obsadzanie serialu Sześć stóp pod ziemią. Po pierwszym sezonie serialu Hall został nominowany do Emmy w kategorii Najlepszy aktor w serialu dramatycznym oraz do nagrody AFI w kategorii Najlepszy aktor. Aktor był także pięciokrotnie nominowany do Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych w kategorii Najlepszy zespół aktorski, wygrywając nagrodę w 2003 i 2004 roku.

Obecnie Hall występuje i współprodukuje serial sieci Showtime Dexter, w którym gra tytułowy charakter. W serialu gra jego była żona Jennifer Carpenter jako jego przyrodnia siostra Debra Morgan. Serial miał swoją premierę 1 października 2006 i obecnie jest emitowany szósty sezon serialu. Stacja Showtime potwierdziła, że wyemitowane będą jeszcze co najmniej dwa sezony serialu. Aktor był trzykrotnie nominowany do Emmy w kategorii Najlepszy aktor w serialu dramatycznym oraz trzykrotnie do Złotego Globu, otrzymując nagrodę w 2010 roku w kategorii najlepszego aktora w serialu dramatycznym. W tym samym roku zdobył Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych w kategorii Najlepszy aktor.

W 2009 roku Hall zaczął podkładać głos do niektórych reklam Dodge, w tym Challenger, Charger, Durango, Grand Caravan i Journey, jak również Jeep Grand Cherokee.

  Życie prywatne
W maju 2003 poślubił aktorkę Amy Spanger. Małżeństwo przetrwało do 2006 roku. 31 grudnia 2008 poślubił Jennifer Carpenter, znaną z roli Debry Morgan w serialu telewizyjnym Dexter. Para jest w separacji od sierpnia 2010, w grudniu tego samego roku Carpenter wystąpiła o rozwód. 2 grudnia 2011 sąd orzekł rozwiązanie małżeństwa pomiędzy Hallem a Carpenter.

W styczniu 2010 agent Halla potwierdził, że aktor został poddany leczeniu ziarnicy złośliwej. Hall odebrał nagrody Złotego Globu i Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych, nosząc nakrycie ukrywające głowę pozbawioną włosów. 25 kwietnia 2010 Carpenter ogłosiła, że aktor został wyleczony i że wkrótce rozpocznie nagrywanie kolejnego sezonu Dextera.

Obecnie jest twarzą kampanii "Feed The People" Towarzystwa Pomocy Somalii. W ostatnim czasie pracował również z linią do pielęgnacji skóry Kiehl, limitowanej edycji, z której zysk został przekazany Waterkeeper Alliance, organizacji non-profit, która pragnie dostarczyć czystej i bezpiecznej wody na całym świecie.

Show more

  Played movies  

  Played TV shows  

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Michael C. Hall", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.