Add a cover

General information  

Links  

Release info  

Tags  

Alias  

Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Dark Angel (2000)

Cień Anioła

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :   Production countries :  

  Summary  

Akcja serialu odbywa się w przyszłości, w której impuls elektromagnetyczny wytworzony przez terrorystów zniszczył większość komputerów, a z nimi bazy danych przechowujące większość informacji na świecie. To sprawiło, że USA spadło pod względem ekonomicznym na poziom krajów Trzeciego Świata. Krajem rządzi korupcja, wyzysk i walka o przetrwanie.
Wojskowe laboratorium genetyczne Manticore, otrzymało zadanie stworzenia genetycznie przystosowanych żołnierzy, charakteryzujących się: dużą sprawnością fizyczną, analitycznym umysłem, odpornością oraz wysoką inteligencją.

W 2009 dochodzi do buntu jednostek pod przywództwem młodego Zacka (X5-499) i dwunastu osobników ucieka z bazy wojskowej.

Cały dwusezonowy serial opowiada o losie jednej z X5, niejakiej Max Guevara. Dziewczyna mieszka w Seattle pracując jako kurier w firmie Jam Pony, a po godzinach dorabia kradzieżami. Dzięki "kociej" mutacji doskonale widzi w ciemności, porusza się szybko i bezszelestnie. Max – jak cała grupa X5 – ma jednak defekt. Jej organizm nie wytwarza serotoniny i należy ten niedobór uzupełniać tryptofanem.

Dzięki zbiegowi wypadków spotyka Logana Cale'a, który buntuje się przeciw aktualnej sytuacji. Dzięki spadku po rodzicach stara się naprawiać świat pomagając różnym osobom i nadając krótkie, nielegalne wiadomości demaskujące korupcję, wyzysk i różnego rodzaju przekręty. Logan robi to pod kryptonimem "Eyes Only", podczas audycji jego twarz jest częściowo zasłonięta, a pasmo nadawania szyfrowane. Max zaczyna współpracować z Loganem, sprawdzając informacje, do których on nie może dotrzeć (w pilocie serialu został postrzelony i od tej pory nie może chodzić) w zamian za informacje o losie pozostałych zbiegów z Manticore.

Oprócz tego wszystkiego zbiegów ściga niezmordowany Lydecker, który był odpowiedzialny za eksperyment. Jeśli nie zdoła złapać zbiegów, straci posadę.

  Detailed    

  Seasons 

  Places of action    

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Dark Angel (serie televisiva)", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.