Ratings

This media has not been rated yet.
Be the first one!

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Warner Bros. (1918)

Warner Bros. Entertainment Inc.

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :  

  Summary  

Warner Bros. Entertainment – amerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1923 roku w Los Angeles. Obecnie należy do jednej z największych korporacji medialnych świata, Time Warner.

  Biography  

Warner Bros. jest jednym z największych na świecie producentów i dystrybutorów produkcji filmowych i telewizyjnych. Obecnie jest spółką-córką konglomeratu Time Warner. Główną siedzibę ma w Burbank w Kalifornii.

Warner Bros. jest producentem lub dystrybutorem ponad sześciu i pół tysiąca filmów fabularnych (m.in. Casablanca, Przygody Robin Hooda, Sokół maltański, Buntownik bez powodu, Maverick, Brudny Harry, Batman, Zabójcza broń, Matrix czy ekranizacje Harry’ego Pottera) oraz czternastu tysięcy tytułów animowanych (w tym półtora tysiąca kreskówek np. Królik Bugs, Xiaolin - pojedynek mistrzów, Batman przyszłości, przedostatnia produkcja Johnny Test i ostatnia Kudłaty i Scooby Doo na tropie).

Wytwórnia została założona przez braci Warner – żydowskich emigrantów z ziem polskich pod zaborem rosyjskim: Alberta, Sama, Harry’ego i Jacka (urodzonego już w Kanadzie jako Itzhak Wonsal), którzy zastawiając rodzinny majątek oraz sprzedając zegarek ojca, zyskali kapitał, który przeznaczyli na zakup projektora. W dwadzieścia lat później, 4 kwietnia 1923 r., założyli wytwórnię filmową, która obecnie jest jedną z największych na świecie.
Od lat rywalizuje z inną wytwórnią filmową – The Walt Disney Company.

Z wytwórnią związane były i są największe gwiazdy przemysłu filmowego od Clinta Eastwooda, przez Mela Gibsona, do Stanleya Kubricka.

Obecnie wytwórnia Warner Bros. należy do największego na świecie koncernu medialnego Time Warner. Poprzez swego właściciela jest ściśle powiązana z wytwórnią filmową New Line Cinema. Znaczącym dokonaniem Warner Bros. w historii światowego kina było stworzenie pierwszego dźwiękowego filmu "Śpiewak jazzbandu".

Show more

  VideoMovie

  VideoTvShow

  MusicAlbum

  Novels  

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Warner Bros.", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.